Golfový turnaj v Bostonu vyhrál po Stensonově chybě Fowler

Boston

Druhý díl play off golfového FedEx Cupu v Bostonu vyhrál Rickie Fowler. Šestadvacetiletý Američan využil v závěru turnaje Deutsche Bank Championship chyby vedoucího Švéda Henrika Stensona a součtem 269 ran ho porazil o jeden úder.

Golfista Rickie Fowler si prohlíží trofej pro vítěze turnaje v Bostonu.

Stenson byl druhý už minulý týden v Edisonu za suverénním Australanem Jasonem Dayem, nicméně v Bostonu směřoval za vítězstvím. Ještě na dvanácté jamce vedl o dvě rány, ale na šestnácté o náskok přišel. Po nepovedeném odpalu skončil jeho míček ve vodě a po jeho double bogey získal Fowler náskok, který už udržel.

"Zjevně jsem si na šestnácte vybral špatnou hůl, sedmička železo byla klíčová chyba. Tohle double to opravdu zabilo. Jsem trochu zklamaný, ale jinak hraju dobře," řekl Stenson.

Fowler získal šek na 1,485.000 dolarů a připsal si třetí letošní vítězství po triumfech na Players Championship a Scottish Open.

Druhý hráč světového žebříčku a letošní vítěz Masters a US Open Jordan Spieth neprošel podruhé za sebou na PGA Tour cutem. V pořadí FedEx Cupu je dvaadvacetiletý Američan druhý za Dayem, Fowler se posunul na třetí místo.

Navzdory nevydařenému turnaji se Spieth opět po týdnu vrátil do čela světového žebříčku před Roryho McIlroye, jenž skončil v Bostonu devětadvacátý.

Golfový turnaj PGA Tour Deutsche Bank Championship v Bostonu, druhý díl play off FedEx Cupu (dotace 8,25 miliónu dolarů, par 71):