Rubriky:

Golf

Golfové US Open vede po nedohraném 2. kole domácí Johnson

18. června 2016 08:54 - Oakmont

Američan Dustin Johnson je v čele golfového US Open po druhém nedohraném kole. Druhý major sezony má zpoždění od úvodního dne, které narušilo počasí. Druhý den hráči nestihli dokončit kvůli tmě.

 

Reuters

Johnson, který útočil na titul z US Open už loni, ale trojpat ho připravil o naději, stihl odehrát obě kola a má na hřišti v Oakmontu skóre -4. Čtyři rány pod par je rovněž jeho krajan Andrew Landry, ale toho druhá osmnáctka teprve čeká.

Jeden z hráčů s nejdelšími ranami Johnson mohl mít ještě lepší výsledek, ale nevyužil ke skórování několik možností. Mezi golfisty, kteří dohráli 2. kolo, má náskok dvou ran před krajanem Scottem Piercym a Španělem Sergiem Garcíou.

"Byl to dlouhý den, ale mám pocit, že jsem hrál velmi solidně," řekl šestý hráč světa Johnson, který v pátek odehrál 36 jamek. "Dobře jsem drivoval, zahrál hodně povedených ran železy a měl pocit, že jsem míče dobře hrál na greenech."

První hráč světa Australan Jason Day má za sebou patnáct jamek z druhého kola, celkem má +5 a je na děleném 56. místě. Obhájce titulu Američan Jordan Spieth nebo Severní Ir Rory McIlroy budou druhé kolo a případně i třetí hrát v sobotu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf