Uzdravený Johnson těsně prohrál souboj o titul ve Wilmingtonu

Wilmington

Světová golfová jednička Dustin Johnson se po zranění zad vrátil druhým místem na turnaji Wells Fargo Championship ve Wilmingtonu. Favorizovaný Američan, který přišel před měsícem po pádu ze schodů o účast na Masters, prohrál souboj o titul o jednu ránu s krajanem Brianem Harmanem.

Dustin Johnson.

Johnson měl po vynechání majoru v Augustě minulý týden v Severní Karolíně šanci vybojovat na okruhu PGA Tour už čtvrté vítězství v řadě. Po druhém kole, v němž zahrál tři rány nad par, se obával o cut, ale o víkendu si zapsal dvakrát skóre -5 a v konečném pořadí se dostal na dělené druhé místo.

"Pořádně jsem před turnajem nevěděl, co můžu čekat. Zpočátku jsem nehrál dobře, ale sobota a neděle už byly skvělé. Nakonec mám radost, jak všechno dopadlo. Fyzicky jsem na tom výborně," řekl dvaatřicetiletý Johnson. O druhou příčku se podělil s dalším krajanem Patem Perezem.

Třicetiletý Harman se dočkal druhého triumfu v kariéře a získal prémii 1,35 milionu dolarů.

Golfový turnaj Wells Fargo Championship série PGA Tour ve Wilmingtonu (dotace 7,5 mil. dolarů, par 72):