Rubriky:

LOH

Volejbalistky na favoritky z USA nestačily a končí

21. srpna 2004 18:03 - ATÉNY

Eva Celbová a Soňa Nováková se rozloučily s olympijským turnajem plážových volejbalistek v osmifinále po prohře s Američankami Holly McPeakovou a Elaine Youngsovou 16:21 v obou setech. Stejně jako před čtyřmi lety v Sydney se i v Aténách dělí o konečné deváté až šestnácté místo.

České volejbalistky dlouho hrály se čtvrtou nasazenou dvojicí vyrovnanou partii, i když jim nejlepší hráčka zápasu Youngsová dělala problémy svým útokem na druhou. Američanka naznačila nahrávku a ze země do volného prostoru umístila nechytatelný míč. Takto jen v prvním setu získala pět bodů.

Právě Youngsová také rozhodla první dějství, když její servis za stavu 15:15 dvakrát české reprezentantky nevybraly. Tyto dvě nevynucené chyby určily osud úvodní sady. Soupeřky deptala skvělou obranou v poli i McPeaková, která dokazovala, že právem v této statistice kraluje mezi všemi beachvolejbalistkami na hrách v Aténách.

Od začátku druhé sady Celbová s Novákovou bodově zaostávaly, hned v úvodu prohrávaly 5:9 a z tlaku už se nedokázaly vymanit. Když při posledním míči spadl servis z ruky Youngsové s pomocí pásky těsně za síť, účinkování devětadvacetiletých Češek na druhé olympiádě skončilo. Sen alespoň o čtvrtfinále či o další medaili, kterou by přidaly k bronzu z mistrovství světa 2001, se jim rozplynul.

Celbové s Novákovou se na olympijském turnaji staly osudnými Američanky - přesně ty soupeřky, které si před odletem do Atén nepřály. V základní skupině prohrály s Walshovou a Mayovou, v bitvě o postup mezi osmičku nejlepších pak už pošesté v kariéře podlehly McPeakové s Youngsovou.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Ženy - osmifinále:
McPeaková, Youngsová (USA) - Nováková, Celbová (ČR) 2:0 (16, 16).
(On-line přenos zápasu jste mohli sledovat zde)
Muži - osmifinále:
Ch. Dieckmann, Scheuerpflug (Něm.) - Schacht, Slack (Austr.) 2:0 (19, 12), P. Laciga, M. Laciga (Švýc.) - Benjamin, Marcio Araujo (Braz.) 2:1 (19, -19, 12), Prosser, Williams (Austr.) - Rorich, Pocock 2:0 (JAR) (14, 10).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH