Doktor musí do semifinále i na 500 m

ATÉNY

Stejně jako na kilometru, i na pětistovce unikl Martinu Doktorovi přímý postup do finále. V úterní rozjížďce kategorie C1 skončil dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty druhý za Španělem Calem a boj o medaile bude muset vyjet v semifinále. To si zajistila i Michaela Strnadová v kategorii K1.

Olympijská debutantka Strnadová obsadila ve své rozjížďce páté místo, zvítězila Kanaďanka Caroline Brunetová.

Cal vyhrál rozjížďku systémem start-cíl, po 250 metrech vedl před Doktorem takřka o dvě sekundy. Český kanoista v druhé polovině trati náskok španělského soupeře stáhl, ten ho však stejně porazil výkonem 1:48,397 minuty o více než sekundu. Doktor protnul cílovou fotobuňku v čase 1:49,557, čtvrtém nejlepším ze všech tří rozjížděk.

Stejně jako Cal si ze dvou dalších jízd zajistili přímou účast ve finále favorizovaní Andreas Dittmer (1:49,146) z Německa a Rus Maxim Opalev. Ten dnes dosáhl absolutně nejrychlejšího času 1:48,144.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.