Neumannová vyhrála ve Finsku suverénně závod FIS

MUONIO

Olympijská vítězka Kateřina Neumannová vyhrála v rámci soustředění ve finském Muoniu závod FIS na 10 kilometrů klasicky. Česká běžkyně na lyžích porazila druhou Estonku Kristinu Šmigunovou, držitelku dvou zlatých medailí z Turína, zcela suverénně o 29,1 sekundy.

Kateřina Neumannová po příletu ze zimních olympijských her v Turíně.

Neumannová, která už má za sebou sprinterský prolog Světového poháru v Düsseldorfu, tak prokázala výbornou formu před sobotní desítkou volnou technikou ve švédském Gällivare.

"Kateřina startovala třicet sekund za Šmigunovou a dojela ji. Po závodě říkala, že byla dost unavená, ale pozitivní je, že i v silné konkurenci vyhrála tak jednoznačně," řekl v pondělí ředitel svazového úseku běhu na lyžích Čestmír Skrbek.

Dobře si vedla i Kamila Rajdlová, která obsadila 13. místo se ztrátou 1:41,5 minuty na Neumannovou. V závodě mužů na 15 kilometrů klasicky skončil Martin Koukal dvanáctý.

Výsledky:
Muži - 15 km klasicky: 1. Angerer (Něm.) 37:10,3, 2. Dementěv -20,7, 3. Širajev (oba Rus.) -21,2,... 12. Koukal -1:22,9, 14. Magál -1:33,2, 25. Razým -2:02,7, 26. Šperl (všichni ČR) -2:06,2.
Sprint: 1. Kummel (Est.), 2. Kreželok (Pol.), 3. Ročev (Rus.), 4. Safonov (Kaz.),... 13. Razým.
Ženy - 10 km klasicky: 1. Neumannová (ČR) 27:25,7, 2. Šmigunová (Est.) -29,1, 3. Ševčenková (Ukr.) -42,5, 4. Sidková (Rus.) -1:00,5, 5. Kowalczyková (Pol.) -1:03,3, 6. Henkelová (Něm.) -1:04,6,... 13. Rajdlová -1:41,5, 26. Erbenová -2:23,5, 30. Nývltová -2:36,3, 36. Janečková -2:57,9.
Sprint: 1. Majdičová (Slovin.), 2. Follisová (It.), 3. Korostelevová, 4. Sidková (obě Rus.).