Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Rekordman Schlierenzauer si dá pauzu od závodů

5. prosince 2018 11:26 - Innsbruck

Rekordman Světového poháru skokanů na lyžích Gregor Schlierenzauer se zkraje sezony trápí a dá si pauzu od závodů. Osmadvacetiletý Rakušan, který má zlaté medaile z olympijských her, mistrovství světa ve skocích i letech a dva křišťálové glóby, raději bude individuálně trénovat. Vrátí se až na Turné čtyř můstků.

 

Lehtikuva, Reuters

Schlierenzauer se ocitl na vrcholu ve 23 letech. Od té doby sbírá úspěchy jen sporadicky a spíš jako člen družstva, navíc ho v posledních letech zlobilo koleno. V této sezoně z pěti závodů jen v jednom postoupil do druhého kola.

"S trenéry jsme se rozhodli, že nepojedu na příští svěťák. I když jsem měl dobrou a náročnou přípravu, techniku nemám dobrou," uvedl ve svazovém prohlášení vítěz rekordních 53 závodů ve Světovém poháru. Z aktivních skokanů je mu nejblíže na šestém místě historického pořadí Polák Kamil Stoch s 31 triumfy.

Nejbližší závody v Titisee byly kvůli teplému počasí zrušeny, seriál bude pokračovat 14. prosince v Engelbergu. Turné začne tradičně v Oberstdorfu dva dny před Silvestrem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.