Boulařka Sudová skončila v Deer Valley osmá

DEER VALLEY

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila v druhém závodu Světového poháru v boulích osmé místo. O lepší výsledek připravily vicemistryni světa a šestou ženu z olympijských her v Turíně nízké známky za provedení skoků. Z druhého vítězství v sezóně se ve čtvrtek radovala domácí Američanka Shannon Bahrkeová.

Nikola Sudová na archivním snímku

Ta porazila o 29 setin bodu olympijskou šampionku a majitelku křišťálového glóbu z loňského roku Kanaďanku Jennifer Heilovou, která dnes narušila americkou nadvládu. Za ní skončila třetí Hannah Kearneyová a těsně pod stupni vítězů Heather McPhieová. Do sedmé příčky bylo závodnic z USA hned pět.

Sudová, sedmá z dopolední kvalifikace, zvládla podle rozhodčích solidně jízdu mezi boulemi, ale za tradiční kombinaci helikoptéry se zánožkou a roznožkou a salta s krosem dostala jen 4,27 bodu. V celkovém součtu o pouhých devět setin bodu uhájila elitní desítku.

Úspěch domácích barev podtrhl v závodu mužů Nathan Roberts, který suverénně nejlépe skákal a i v dalších dvou kritériích byl na špici. Druhým místem šokoval jednadvacetiletý Francouz Gregoire Dufosse.

Mladší ze sester Sudových Šárka skončila v kvalifikaci pětadvacátá a Lukáš Vaculík třetí od konce v padesátičlenném startovním poli, do finále šlo dnes 16 závodníků. Lyžaři v Deer Valley zůstanou ještě dva dny, v sobotu je čeká duální jízda v boulích.