Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Kildowová ukončila sezonu, Götschlová má glóbus za super-G

22. února 2007 23:06 - ŘÍM

Americká sjezdařka Lindsey Kildowová kvůli zranění pravého kolena, které si způsobila při tréninku během mistrovství světa v Aare, předčasně ukončila sezonu. Její rozhodnutí přineslo Rakušance Renatě Götschlové malý Křišťálový glóbus za superobří slalom, protože nikdo jiný ji už předstihnout nemohl.

Dvaadvacetiletá Kildowová si lehce poranila přední křížový vaz a po dohodě s lékařem se rozhodla, že se nezkusí příští týden v italském Tarvisiu vrátit na bílé svahy. "Je to především preventivní krok. V jejím věku nemá smysl vracet se na pár závodů a jakkoliv riskovat. Soustředí se na příští sezonu," řekl agentuře AP mluvčí amerického týmu Marc Habermann.

Na světovém šampionátu ve Švédsku stihla Kildowová získat stříbrné medaile ve sjezdu a superobřím slalomu. Letos triumfovala ve třech závodech Světového poháru a v celkovém hodnocení jí patří pátá příčka.

V klasifikaci super-G byla dokonce druhá, ale na Götschlovou už nezaútočí. Rakušanka se díky tomu může s předstihem radovat z vítězství v disciplíně, protože na aktuálně třetí krajanku Nicole Hospovou má před posledními dvěma závody sezony nedostižný náskok 213 bodů. Jednatřicetiletá specialistka na rychlostní disciplíny hodnocení superobřího slalomu vyhrála potřetí v kariéře, další čtyři malé glóby má za triumfy ze sjezdu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.