Hirscher byl pošesté vyhlášen sportovcem roku v Rakousku

Vídeň

Rakouskými sportovci roku byli na galavečeru ve Vídni vyhlášeni hvězdný slalomář Marcel Hirscher a rychlobruslařka Vanessa Herzogová. Hirscher, jenž v září ukončil kariéru, získal ocenění už pošesté, poprvé ale převzal trofej nově nesoucí jméno letos zesnulé legendy formule 1 Nikiho Laudy.

Marcel Hirscher na archivním snímku z předání cen ANOC v Praze.

Třicetiletý Hirscher vyhrál v uplynulé lyžařské sezoně poosmé křišťálový glóbus za celkové prvenství ve Světovém poháru, do sbírky navíc přidal zlato ve slalomu na mistrovství světa. V hlasování novinářů dostal letos přednost před tenistou Dominicem Thiemem.

Čtyřiadvacetiletá rychlobruslařka Herzogová získala na mistrovství světa titul na pětistovce a na kilometrové trati přidala stříbro. Poprvé po devíti letech tak na rakouském trůnu pro nejlepší sportovkyni roku neusedla lyžařka.

Týmem roku byl podruhé za sebou vyhlášen fotbalový Red Bull Salcburk, mistr ligy, vítěz poháru a účastník Ligy mistrů.