Trénink na sjezd v Lake Louise vyhrála Rakušanka Rumpfhuberová

LAKE LOUISE

Rakušanka Ingrid Rumpfhuberová vyhrála čtvrteční trénink na sjezd Světového poháru v kanadském Lake Louise. Díky nejrychlejšímu času si zajistila místo v rakouském výběru v sobotním závodu.

České lyžařky Klára Křížová a Šárka Záhrobská na ni ztratily přes tři sekundy a skončily v šesté desítce. Trénink poznamenal pád Švýcarky Tamary Wolfové, která si zlomila holenní i lýtkovou kost a byla vrtulníkem převezena do nemocnice.

Výsledky čtvrtečního tréninku:
1. Rumpfhuberová 1:49,77, 2. Görglová (obě Rak.) -0,02, 3. Dumermuthová (Švýc.) -0,14, 4. Mancusová (USA) -0,35, 5. Schildová (Švýc.) -0,47, 6. Ceccarelliová (It.) -0,62, ...56. Křížová -3,70, 58. Záhrobská (obě ČR) -3,77.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.