Biatlonistka Jurijevová v Pokljuce poprvé vyhrála závod SP

POKLJUKA

Ruská biatlonistka Jekatěrina Jurijevová dnes v Pokljuce poprvé v kariéře vyhrála závod Světového poháru. Ve Slovinsku předvedla bezchybnou střelbu a patnáctikilometrovou trať zvládla v čase 43:47,3. České reprezentantky Magda Rezlerová a Zdenka Vejnarová za silného větru dojely na 23. a 26. pozici, Zuzana Tryznová skončila na 79. příčce.

"Tratě jsou tady hodně těžké - takový motokros, ale kupodivu se mi jelo pěkně. I když na poslední položce už jsem cítila, že mi síly ubývají. Únava s sebou přinesla i chyby. Je to škoda, není to první desítka jako v Kontiolahti, ale i za těch pět bodů jsem ráda," připomněla Vejnarová desáté místo z úvodního závodu sezóny.

Jediným kazem na výsledcích českých závodnic ve čtvrtek bylo podle trenéra Ondřeje Rybáře umístění Tryznové. "Dnes byly na střelnici kvůli nárazovému větru velmi těžké podmínky. Holky si s nimi poradily až na Zuzku. Mrzí mě, že jí závod nevyšel, protože jsem chtěl do sobotního sprintu nasadit juniorku Veroniku Vítkovou. Takhle bude muset startovat Zuzana, aby si udržela místo ve Světovém poháru, protože po Pokljuce vypadne dalších pět závodnic," prohlásil po čtvrtečním závodě.

Čtyřiadvacetiletá Jurijevová, jejímž nejlepším dosavadním výsledkem v SP byla tři druhá místa, předvedla bezchybnou střelbu a trať zvládla pod 44 minut. Druhá skončila Michaela Ponzaová z Itálie, která sice také při střelbě ani jednou nezaváhala, byla však o 55 vteřin pomalejší. Na třetím místě dojela se ztrátou minuty a 18 vteřin Martina Glagowová z Německa, která se tak posunula do čela pořadí SP.

Výsledky - 15 km:
1. Jurijevová (Rus.) 43:47,3 (0 trestných minut), 2. Ponzaová (It.) -55,1 (0), 3. Glagowová (Něm.) -1:18,2 (1), 4. Olofssonová -1:31,4 (2), 5. Jonssonová -1:37,9 (1), 6. Nilssonová (všechny Švéd.) -2:25,3 (1), 7. Neunerová (Něm.) -2:26,3 (4), 8. Perettová (Fr.) -2:46,7 (1), 9. Mojsejevová (Rus.) -2:56,2 (2), 10. Denkingerová (Něm.) -3:01,3 (3), ...23. Rezlerová -4:28,1 (4), 26. Vejnarová -4:41,8 (3), 79. Tryznová (všechny ČR) -10:01,6 (7).