Lyže a snowboard

Pärsonová si ve sjezdu v Sv. Mořici připsala první výhru v sezóně

15. prosince 2007 13:17 - SVATÝ MOŘIC

Vítězkou sjezdu Světového poháru ve Svatém Mořici se v sobotu stala mírně překvapivě Anja Pärsonová. Švédská lyžařka, jejímž nejlepším umístěním v sezóně bylo dosud sedmé místo, tak oslavila svou 36. výhru v elitním seriálu v kariéře.

Šestadvacetiletá Pärsonová absolvovala v třináctistupňovém mrazu závod v čase 1:39,32 a favorizovanou Američanku Lindsey C. Vonnovou porazila o osm setin sekundy. Třetí místo se ztrátou 33 setin obsadila Němka Maria Rieschová, jež těsně vytlačila mimo stupně vítězů nejlepší sjezdařku minulé sezóny Renate Götschlovou z Rakouska.

Švédská hvězda Pärsonová je sice úřadující světovou šampiónkou ve sjezdu, super-G a kombinaci, v úvodu nové sezóny však byly její výsledky zklamáním. Sobotním výsledkem se nicméně vrátila do boje o křišťálový glóbus, který už získala v letech 2004 a 2005.

"Ale neřekla bych, že je to nějaké velké překvapení. Na téhle sjezdovce jsem pokaždé dokázala jet hodně rychle," prohlásila v cíli vítězka. "Podmínky tady byly perfektní a navíc jsem po tom nepovedeném začátku sezoóy snad konečně zase našla motivaci. Cítím, že jsem zpátky," dodala Pärsonová.

Vedení v průběžném pořadí si udržela rakouská slalomářka Marlies Schildová, která obsadila nebodovanou 42. pozici. Díky osmnácté pozici se jí ale přiblížila její krajanka a obhájkyně celkového vítězství Nicole Hospová, jež nyní ztrácí jen čtyři body. Pärsonová je rázem třetí.

V sobotu se ve Svatém Mořici jede superobří slalom.

SVATÝ MOŘIC - sjezd:
1. Pärsonová (Švéd.) 1:39,32, 2. Vonnová (USA) -0,08, 3. Rieschová (Něm.) -0,33, 4. Götschlová (Rak.) -0,38, 5. Aufdenblattenová (Švýc.) -0,67, 6. Jacquemodová (Fr.) -1,06, 7. Martina Schildová (Švýc.) -1,26, 8. Janyková (Kan.) -1,30, 9. Stygerová (Švýc.) -1,34, 10. Mancusová (USA) -1,42.