Rubriky:

Lyže a snowboard

Areály pro MS 2008 ve Vesci a na Ještědu jsou v provozu

11. ledna 2008 18:45 - PRAHA

Areály ve Vesci a Ještědu jsou připraveny hostit závody Světového poháru v klasickém lyžování, která se budou konat v Liberci v první polovině února. Sportoviště v pátek oficiálně organizačnímu výboru mistrovství světa v Liberci v roce 2009 předal primátor města Jiří Kittner. V obou areálech je díky počasí dostatek sněhu, jen v blízkosti skokanských můstků na Ještědu zbývá některé stavby v letošním roce dokončit. Vesec je kompletně zkolaudován.

"Stihli jsme to za pět minut dvanáct, ale podařilo se. S potěšením mohu paní prezidentce oznámit, že ve skokanském areálu na Ještědu před chvílí začal první trénink," pravil Kittner krátce po jedenácté hodině směrem ke Kateřině Neumannové, prezidentce organizačního výboru MS. "Samozřejmě jsem ráda, ale zatím to nelze brát jako úlevu. Jsme teprve v půlce cesty, do mistrovství světa je ještě spoustu práce," reagovala Neumannová. "Je to první kamínek mozaiky, ale co se týká vyhodnocení výsledků, na to si musíme počkat," řekla.

Běžecký areál ve Vesci je stoprocentně připraven, na tratích je 40 cm umělého sněhu. "Můžeme závody pořádat zítra," uvedla Neumannová. Příprava stadiónu a okolí přišly státní rozpočet a město na 304 miliónů korun. Nejdražší byla výstavba zasněžovacího zařízení za 41,3 miliónu korun a příjezdové komunikace z dálnice, jež stála na 37,6 miliónu. "Jsou to hodně náročné tratě, devízou je dostupnost a přehlednost pro diváka," řekla olympijská vítězka z Turína.

Lanovka na Ještědu zatím jen ve zkušebním provozu 

Problémem byl skokanský areál na Ještědu, kde se po odvolání předchozího šéfa pořadatelů Romana Kumpošta a změnách ve vedení organizace několik týdnů nestavělo. Několik projektů chybí dokončit, například v provozu stále není lanovka k můstkům, třebaže dnes začaly závody Kontinentálního poháru sdruženářů.

"Probíhá její zkušební provoz," řekl Kittner. "Nebude problém to v létě dodělat," uvedla Neumannová. Modernizace areálu přišla na 601 miliónů korun, z toho jen 134 miliónů stála administrativní budova pod můstky. Dalších sedm staveb se bude dokončovat v letošním roce.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard