Rubriky:

Lyže a snowboard

Skikrosařům se první závod o den protáhl

12. ledna 2008 19:02 - LES CONTAMINES

Skikrosařům včetně českého favorita Tomáše Krause se úvodní závod sezóny protáhl do dvou dnů. Na Světovém poháru ve Francii v sobotu sněžilo, pořadatelé museli trať často upravovat a byla špatná viditelnost, takže lyžaři absolvovali jen kvalifikaci. Do nedělního závodu postoupil Kraus ze čtvrtého místa a předposlední pozici pro dvaatřicetičlenné finále zabral Zdeněk Šafář.

Nabitou kvalifikací s 90 účastníky neprošli Jan Soukup, Petr Takáč, Radek Čermák, Čeněk Hončl, Jakub Kopřiva a Ondřej Krupa. Nejlépe kvalifikaci zvládl Švýcar Michal Schmidt.

Dvojnásobný mistr světa Kraus v uplynulé sezóně SP skončil v nové olympijské disciplíně těsně druhý, předtím celkové hodnocení dvakrát vyhrál.

V nedělním prvním kole bude mít v rozjížďce Francouze Bastelicu a Rakušany Mattu s Kollerem, Šafář se střetne s vítězem loňského SP Norem Grönvoldem, Francouzem Lenelem a Američanem Puckettem.

Výsledky - kvalifikace:

Muži: 1. Schmidt (Švýc.), 2. Pucket, 3. Fiala (oba USA), 4. Kraus, ...31. Šafář, 49. Kopřiva, 65. Čermák, 68. Soukup, 81. Krupa, 83. Takáč, 85. Hončl (všichni ČR).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard