Běh lyžařů na Ještěd vyhrál Magál před Bauerem

LIBEREC

Mistrovství republiky lyžařů v klasickém běhu do vrchu vyhrál Jiří Magál. Na trati z Pilínkova na Ještěd dlouhé 6,5 kilometru v neděli porazil o 15 sekund vítěze Světového poháru Lukáše Bauera, který v sobotu triumfoval ve Vesci v domácím šampionátu v běhu na kolečkových lyžích. Mezi ženami zvítězila Eva Skalníková.

Magál s Bauerem všem soupeřům výrazně utekli. "Jirka byl jednoznačným favoritem, protože do kopce tady nemá konkurenci. Proto jsem iniciativu nechal na něm, zahákl jsem se za něj a do kopce se relativně držel, ale na rovinách jsem byl jak na gumě. Byl jsem rád, že jsem to za ním uvisel," uvedl Bauer na svém webu. Zhruba 500 metrů před cílem mu došly síly. "Ještě jsem se snažil jeho náskok snížit, ale neměl jsem šanci," dodal.

Muži:
1. Magál (Dukla Liberec) 27:32,0, 2. Bauer (SKP Jablonex Jablonec n. N.) -15,0, 3. Hamr -1:36,8, 4. Šperl -2:05,0, 5. Koukal -2:19,4, 6. Kupilík (všichni Dukla Liberec) -2:28,1.
Ženy:
1. Skalníková 33:46,5, 2. Moravcová -7,8, 3. Erbenová -21,5, 4. Janečková -1:15,5, 5. Nývltová (všechny SKP Jablonex Jablonec n. N.) -1:34,5, 6. Kadrmanová (Trutnov) -2:16,3.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.