Kožíšek doběhl ve sprintu v Davosu pátý, nejlépe v kariéře

DAVOS

Běžec na lyžích Dušan Kožíšek dosáhl nejlepšího výsledku ve Světovém poháru díky pátému místu v nedělním sprintu volnou technikou v Davosu. Největší úspěch v seriálu zaznamenal i Aleš Razým, jenž obsadil jedenáctou příčku. Druhé sprinty v sezóně vyhráli stejně jako před dvěma týdny v Kuusamu Nor Ola Vigen Hattestad a Slovinka Petra Majdičová.

Kožíšek, který vyhrál svůj čtvrtfinálový i semifinálový běh, ve finále porazil jen Švéda Björna Linda. Maximem pětadvacetiletého českého reprezentanta dosud byla dvě šestá místa, která vybojoval rovněž ve sprintech letos a loni shodně ve finském Lahti.

Razým za sebe v "malém" finále odsunul pouze Rakušana Martina Stöckingera. Dvaadvacetiletý lyžař výrazně vylepšil své dosavadní nejlepší umístění, kterým bylo 23. místo ve sprintu loni v Kuusamu.

Razým přitom se štěstím postoupil z kvalifikace, v níž obsadil předposlední postupové 29. místo. Od jednatřicátého Rusa Michaila Děvjatjarova ho dělilo pouze šest setin sekundy. Kožíšek byl v kvalifikaci třiadvacátý.

Do čela Světového poháru se díky čtvrtému místu dostal všestranný Švýcar Dario Cologna, který vede o osm bodů před Hattestadem. Lukáš Bauer, jenž sprinty neběhá, klesl na osmé místo. Mezi ženami stále vede Finka Aino-Kaisa Saarinenová, za kterou se posunula Majdičová.

Světový pohár - sprint:
Muži - 1,7 km volnou technikou: 1. Hattestad, 2. Kjölstad (oba Nor.), 3. Pasini (It.), 4. Cologna (Švýc.), 5. Kožíšek (ČR), 6. Lind (Švéd.), ...11. Razým, 48. Koukal (oba ČR) vyřazen v kvalifikaci.