Obří slalom v Aare vyhrála Worleyová, Záhrobská jela jen první kolo

AARE

Dvacetiletá francouzská lyžařka Tessa Worleyová vyhrála sobotní obří slalom Světového poháru v Aare. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská se do 2. kola nedostala a nebodovala v této disciplíně ani na třetí pokus.

Francouzská lyžařka Tessa Worleyová v Aare

Na trati, kde předloni získala titul mistryně světa ve slalomu, dosáhla Záhrobská až 34. času, když zaostala o 4,76 sekundy za Worleyovou. Ta si vyjela v prvním kole solidní náskok 81 setin sekundy před dvojicí Tina Mazeová, Kathrin Zettelová. Všechny tři si svá umístění udržely i po druhé jízdě.

Specialistka na obří slalom Worleyová vyhrála s náskokem 57 setin, v závodu SP triumfovala podruhé v kariéře. Poprvé se radovala loni v Aspenu.

Na trati, kde předloni získala titul mistryně světa ve slalomu, dosáhla Záhrobská až 34. času a zaostala o 4,76 sekundy za Worleyovou. "Nemůžu být spokojená, když jsem nepostoupila. Ale bylo to blízko," komentovala odstup tří desetin, které ji dělily od startu ve druhém kole.

Ve stejném středisku závodila již šestkrát. Vedle zlata a čtvrtého místa v kombinaci na mistrovství světa tu letos na jaře stála na bronzovém stupínku při finále Světového poháru. "S obřákem je to na dlouho a není to jednoduché. Trať byla těžší, než jsem čekala, hodně členitá," prohlásila Záhrobská. I přes páteční déšť prý ale byla kvalitně připravena.

Na umístění Záhrobské se projevila zejména málo agresivní jízda. "Bylo špatně vidět, bylo tu pošmourné počasí," vysvětlovala lyžařka, která letos v úvodních dvou obřích slalomech sezony upadla. "Nenervovala jsem se, vím, že dostat se v obřáku na úroveň potrvá," pokračovala. Na nedělní slalom se však těší. "Ještě dnes jdeme na svah," prohlásila.

Worleyová si vyjela v prvním kole solidní náskok 81 setin sekundy před dvojicí Tina Mazeová, Kathrin Zettelová. Všechny tři si svá umístění udržely i po druhé jízdě. Specialistka na obří slalom vyhrála s náskokem 57 setin, v závodu SP triumfovala podruhé v kariéře. Poprvé se radovala loni v Aspenu.

Šanci na posun do čela celkové klasifikace propásla Němka Maria Rieschová, které patřilo po 1. kole čtvrté místo. V tom druhém ale neudržela v jedné brance stabilitu a po vypadnutí byla hodně naštvaná. "Je to k vzteku. Teď musím jet slalom, abych se trochu odreagovala," dodala Rieschová. Vedoucí ženou seriálu tak zůstala Američanka Lindsey Vonnová, přestože dnes vypadla už v úvodním kole.

Závody SP v sjezdovém lyžování v Aare, ženy - obří slalom:
1. Worleyová (Fr.) 2:23,22 (1:10,55+1:12,67), 2. Mazeová (Slovin.) 2:23,79 (1:11,36+1:12,43), 3. Zettelová (Rak.) 2:23,91 (1:11,36+1:12,55), 4. Brignoneová (It.) 2:24,33 (1:12,38+1:11,95), 5. Hölzlová (Něm.) 2:24,70 (1:13,10+1:11,60), 6. Kirchgasserová (Rak.) 2:24,87 (1:12,36+1:12,51), 7. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 2:24,93 (1:11,99+1:12,94), 8. Schlepperová (USA) 2:24,94 (1:13,36+1:11,58), 9. Görglová (Rak.) 2:24,96 (1:12,66+1:12,30), 10. Pärsonová (Švéd.) 2:25,17 (1:12,85+1:12,32), ...Záhrobská (ČR) 1:15:31 - nepostoupila do 2. kola.
Průběžné pořadí SP (po 8 z 33 závodů): 1. Vonnová (USA) 389 b., 2. M. Rieschová (Něm.) 361, 3. Zettelová 280, 4. Mazeová 253, 5. Görglová 201, 6. Pärsonová 198, ...12. Záhrobská 132.