Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská po pádu v tréninku přerušila přípravu v Rakousku

22. prosince 2009 13:14 - PRAHA

Pád v pondělním tréninku obřího slalomu v Rakousku předčasně ukončil předvánoční přípravu Šárky Záhrobské. Nejlepší česká lyžařka si narazila záda a bok a bolí ji koleno. Její zranění ale podle prozatímních zpráv nejsou vážná, přesto druhá žena průběžného pořadí Světového poháru ve slalomu odjela předčasně domů, aby se dala dohromady.

 

Charles Krupa, ČTK/AP

"Byl to docela ošklivý pád. Mám naražená záda a bok, hodně mě bolí koleno," uvedla Záhrobská v tiskové zprávě. V pondělí večer ji prohlédl fyzioterapeut Pavel Kolář, v úterý se pak podrobila ještě vyšetření kolena magnetickou rezonancí, které dopadlo dobře. "Koleno bolí možná o něco méně, naštěstí mu nic není, jen naražené," řekla Záhrobská. Tři dny bude v klidu a potom by se chtěla vrátit do Rakouska k tréninku. Zlepšení stavu potvrdil i Kolář.

Záhrobská vynechala víkendové rychlostní závody ve Val d'Isére, kde letos doplnila svou sbírku medailí z mistrovství světa o stříbro, aby se připravila v Hinterreitu u Maria Almu na závody v Lienzu. Tam se pojede 28. prosince obří slalom a o den později slalom speciál. "Věřím, že se dám dohromady a budu tam závodit," prohlásila.

Přestože bude Záhrobská v Praze, nezúčastní se večerního vyhlášení ankety Sportovec roku 2009, v níž figuruje v nominované desítce. Bude se zotavovat. "Zůstanu jen doma u televize. Moc si vážím toho, že jsem v desítce. Konkrétní umístění ale už neřeším," prohlásila. Původně měla trénovat v Rakousku až do Vánoc. "Teď se potřebuji dát dohromady na další závody," dodala.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard