Sdruženář Dvořák byl v Grand Prix šestý těsně za medailemi

OBERSTDORF

Český sdruženář Miroslav Dvořák vybojoval šesté místo v druhém závodu Grand Prix v německém Oberstdorfu, v němž jen těsně zaostal za medailovými příčkami. Od stříbra ho dělilo šest desetin a od bronzu půl sekundy. Vítězem se stal domácí reprezentant Johannes Rydzek, jenž navázal na sobotní prvenství dalšího Němce Erika Frenzela.

Český sdruženář Miroslav Dvořák

Dvořák byl v sobotu sedmnáctý a rovněž se postaral o nejlepší český výsledek, ovšem na Frenzela ztratil 1:48,7 minuty. Tentokrát udržel třiadvacetiletý závodník Dukly Liberec krok s nejlepšími s výjimkou osmnáctiletého Rydzeka, jenž vyhrál téměř o 12 sekund.

Dvořák dosáhl svého druhého nejlepšího výsledku v letním seriálu. Na den přesně před rokem skončil pátý v německém Hinterzartenu. V polovině Grand Prix je průběžně devátý s 54 body, vede Rydzek (180) před Frenzelem (150).

Závod letní Grand Prix v severské kombinaci v Oberstdorfu (Německo):
1. Rydzek (Něm.) 25:47,9, 2. Braud (Fr.) -11,9, 3. Ryynänen (Fin.) -12,0, 4. Frenzel (Něm.) -12,0, 5. Druml (Rak.) -12,4, 6. Dvořák -12,5, ...24. Churavý -1:23,8, 32. Slavík -1:57,3, 33. Vodseďálek (všichni ČR) -1:58,9.
Průběžné pořadí (po 2 ze 4 závodů): 1. Rydzek 180 b., 2. Frenzel 150, 3. Braud 120, ...9. Dvořák 54, 28. Churavý 12, 30. Slavík 10.