Rubriky:

Lyže a snowboard

Škoda, že Northug v Kuusamu nejede. Každý chce závodit s nejlepšími, říká Bauer

25. listopadu 2010 10:27 - KUUSAMO/PRAHA

Světový pohár běžců na lyžích pokračuje od pátku ve finském Kuusamu a české naděje se opět budou nejvíc upírat k Lukáši Bauerovi. Ještě než se ale třiatřicetiletý závodník postaví podruhé v nové sezóně na start, odpovídal ve čtvrtek na dotazy čtenářů při on-line chatu Sport.cz.

 

Stanislav Zbyněk, ČTK

Bauer po zisku dvou medailí na olympijských hrách ve Vancouveru čeká v nové sezóně obhajoba celkového triumfu na Tour de Ski a v únoru pak mistrovství světa v norském Oslo, kde se běžec z Božího Daru bude snažit vylepšit své dosavadní maximum z MS, jímž je stříbro z Liberce. Původně zvažoval, že na legendárním Holmenkollenu ukončí svou úspěšnou kariéru, během minulé zimy se ale rozhodl pokračovat až do olympiády v Soči. "Myslíte, že vydržíte lyžovat až do čtyřiceti," zajímalo čtenáře s nickem honzadib. "Nestrašte," odvětil se smíchem Bauer.

Kompletní záznam chatu s Lukášem Bauerem najdete zde.

Novou sezónu Bauer nenačal zcela podle svých představ. Před úvodním podnikem ve švédském Gällivare jej totiž přepadl zánět nosohltanu, česká běžecká jednička nafasovala antibiotika a v tréninkovém plánu vznikla nečekaná mezera. Bauer proto nechtěl do volné patnáctky ani nastoupit, na poslední chvíli ale plány změnil a i přes výpadek dojel na solidním osmém místě. "S tím jsem byl spokojený. Ale Gällivare je již nyní minulostí a nyní mě zajímá pátek-neděle, kdy nás čeká zde v Kuusamu "mini" Tour, kde mi moc nenahrává skladba závodů a zejména výrazná časová bonifikace za sprint. Ale budu bojovat," slíbil Bauer.

Lukáš BauerLukáš Bauerfoto: lukas-bauer.cz

Český závodník dosud neměl šanci poměřit se s norským rychlíkem Petterem Northugem, kterého loni nezapomenutelným způsobem připravil o triumf v Tour de Ski. Seveřan vynechal podnik v Gällivare a posléze se odhlásil i z Kuusama. "Závody samozřejmě budou i bez Pettera, ale je škoda, že momentálně nezávodí. Přeji mu, ať se co nejdříve dostane do pohody a nastoupí na start, protože myslím, že skoro každý chce závodit s těmi nejlepšími a to Petter 100% je. Těžko soudit, co jej trápí, informace mám pouze z médií. Samozřejmě to může být vše od přetrénování, zdravotních problémů až třeba po "pouze" momentální slabou výkonnost. Myslím, že pouze Petter a jeho nejbližší okolí ví, kde je tlačí bota...," podotkl Bauer.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard