Rubriky:

Lyže a snowboard

V Harrachově opět foukalo, závod skokanů byl přeložen na neděli

11. prosince 2010 15:50 - HARRACHOV

Počasí opět narušilo program Světového poháru ve skocích na lyžích v Harrachově. Oproti dopoledni, kdy se podařilo uskutečnit alespoň trénink a kvalifikaci, se opět výrazně zvedla síla větru a dnešní závod musel být přesunut na neděli. Začít by se mělo v 9:30 a jury rozhodla, že se bude skákat pouze jedno kolo.

 

David W. Černý, ČTK/AP

Dnešní první ze dvou víkendových závodů měl začít v 16:00. Organizátoři start nejprve dvakrát posunuli o půl hodiny, předtím už bez náhrady zrušili zkušební kolo. V neděli by druhý závod měl začít v 15:00, předpověď počasí však není ani na další soutěžní den příliš příznivá.

"Je škoda, že se neskákalo ráno, ale je to prostě byznys kvůli televizi, nedá se nic dělat. Jsem připravený, snad se zítra bude skákat," řekl Jakub Janda. Celý český tým čeká dnes místo závodu tréninková fáze v tělocvičně. "Možná si zahrajeme volejbal," přemítal Janda.

V Harrachově se počasí uklidní vždy v noci a ráno. "Byl jsem se včera projít a bylo nádherně. Jednou jsem skákal asi v pět ráno, šli jsme si potají skočit v Predazzu," vzpomínal Janda, který v Harrachově vyhrál poslední závod před pěti let. V neděli si bude muset přivstat. "To neřeším, jen je škoda, že se nestihne hala na protažení," dodal.

V Harrachově se měla kvalifikace skákat už v pátek, ale silný vítr to znemožnil. Dnes ráno v 9:00 se situace uklidnila a skokané stihli trénink i kvalifikaci, z níž do závodu postoupila sedmička českých skokanů Antonín Hájek, Jakub Janda, Borek Sedlák, Jan Matura, Lukáš Hlava, Roman Koudelka a Martin Cikl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard