Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardistka Pančochová pokazila na MS semifinále

20. ledna 2011 12:55 - LA MOLINA

Snowboardistka Šárka Pančochová pokazila na mistrovství světa v La Molině obě semifinálové jízdy U-rampy, nepostoupila do finále a skončila sedmnáctá. Tituly dnes získali Australané Nathan Johnstone a Holly Crawfordová.

 

Miro Kuzmanovic, Reuters

V první semifinálové jízdě měla Pančochová problém s rychlostí a předvedla jen jednoduché skoky. Obdržela devět bodů a figurovala na osmém místě, dvě pozice za postupovou šesticí. Finále chtěla zachránit druhou jízdou, ale hned po vysokém druhém skoku spadla a zbytek jízdy projela rampou bez skoků.

Bývalá juniorská mistryně světa v disciplíně Big Air si stěžovala na kvalitu U-rampy. "Na kvalifikaci byla perfektní, ale teď foukal silný vítr a povrch byl ledový. Problémy se špatně připravenou U-rampou měly i ostatní závodnice," uvedla Pančochová v tiskové zprávě. Ve středeční kvalifikaci dostala za své skoky známky přes dvacet bodů, což by deváté ženě z minulého MS v Číně na finále bohatě stačilo.

Dvacetiletá Pančochová se ve Španělsku ještě představí v disciplíně slopestyle, která se na šampionátu uskuteční poprvé. V pátek je na pořadu kvalifikace.

Mistrovství světa v snowboardingu v La Molině (Španělsko):
U-rampa:
Muži: 1. Johnstone (Austr.) 26,8, 2. Podladtchikov (Švýc.) 26,2, 3. Malin (Fin.) 24,3.
Ženy: 1. Crawfordová (Austr.) 26,7, 2. Hallerová (Švýc.) 23,4, 3. Liou Ťia-jü (Čína) 22,5, ...17. Pančochová (ČR) vyřazena v semifinále.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard