Běžkyně na lyžích Björgenová a biatlonista Bö jsou králi zimy

ERFURT

Čtyřnásobná mistryně světa v běhu na lyžích Marit Björgenová se stala suverénní královnou uplynulé sezony podle novinářů sdružených ve Forum Nordicum. V biatlonové kategorii obdržel nejvíce hlasů její norský krajan Tarjei Bö, majitel tří zlatých medailí z šampionátů a velkého křišťálového glóbu za triumf ve Světovém poháru. Z českých zástupců se v první desítce nikdo neobjevil.

Norská lyžařka Marit Björgenová

Björgenová v hodnocení všech sportovců v klasickém lyžování obdržela 553 hlasů, druhý byl rakouský skokan Thomas Morgenstern se 420. Třetí příčka patří dalšímu z norské běžecké velmoci Petteru Northugovi (237).

S velkým náskokem vyhrál v kategorii biatlonu i Bö, jenž se dočkal 563 hlasů. Loňská vítězka ankety Němka Magdalena Neunerová byla druhá se 459 hlasy před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou (240).

Celkem hlasovalo 61 lyžařských novinářů.