Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer a Janečková obhájili domácí tituly v běhu na lyžích

5. února 2012 13:35 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Lukáš Bauer z Dukly Liberec a Iva Janečková ze Ski klubu Jablonec obhájili v Novém Městě na Moravě tituly mistrů republiky v běhu na lyžích. Muži absolvovali 15 km klasickou technikou, ženy deset. Vítězný Bauer vyhrál před druhým Martinem Jakšem o téměř 21 sekund.

 

Tomáš Nohejl

Proti sobotnímu sprintu se už nezávodilo v tak velkém mrazu, teplota se pohybovala okolo mínus deseti stupňů Celsia. "Bauer běžel výborný závod. Vyhrál systémem start-cíl a potvrdil před nadcházejícím Světovým pohárem na zdejších tratích dobrou výkonnost," řekl trenér českých reprezentantů Martin Petrásek, který vyzdvihl i Jakše, jenž se po celý závod držel na druhém místě.

"Jakš měl v minulých dnech zdravotní problémy. Proto jsme brali z jeho pohledu tento závod spíš jako ověření zdravotního stavu a fyzických sil. Dopadl nad očekávání dobře a prokázal, že je v pohodě," dodal Petrásek. Překvapilo ho jen až čtvrté místo Jiřího Magála, jenž v boji o bronz těsně podlehl Aleši Razýmovi. Magál byl ještě po 10 kilometrech třetí, v závěru ale nestačil se silami.

Čeští reprezentanti už před Světovým pohárem zůstanou celý týden v Novém Městě na Moravě, kde budou trénovat.

Domácí šampionát se uskutečnil na nových tratích, které jsou připraveny pro mistrovství světa v biatlonu v příštím roce. Názory, že jsou nové pasáže pod kopcem Harusák extrémně těžké, ale kouč Petrásek vyvrátil. "Naopak si myslím, že stará trať s esíčky byla náročnější. Například ve Val di Fiemme mají nyní novou trať, která je svým profilem podstatně obtížnější," tvrdí Petrásek.

Janečková bojovala o prvenství až do posledních metrů se sobotní mistryní ze sprintu Martinou Chrástkovou z pořádajícího klubu a porazila ji pouze o 1,3 sekundy. Krok s touto dvojicí držela i Eva Nývltová, jež po prvních pěti kilometrech vedla. Ve druhém kole ale náskok neudržela a na vítězku ztratila přes šest sekund.

Výsledky MČR v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě
Muži - 15 km klasicky: 1. Bauer 36:40,8, 2. Jakš -20,9, 3. A. Razým -1:21,5, 4. Magál -2:26,0, 5. Kožíšek -1:52,9, 6. Horyna (všichni Dukla Liberec) -2:10,1.
Ženy - 10 km klasicky: 1. Janečková (Ski klub Jablonec) 29:11,5, 2. M. Chrástková (SK Nové Město n.M.) -1,3, 3. Nývltová (Trutnov) -6,2, 4. Jaskowiecová (Pol.) -17,1, 5. Moravcová (Jablonec) 20,1, 6. Maciuszeková (Pol.) -21,9.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard