Boulařka Sudová se zlepšuje, v Japonsku skončila pátá

NAEBA

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová po sérii čtyř devátých míst za sebou obsadila v sobotním závodu Světového poháru v jízdě v boulích v japonské Naebě pátou pozici. Vyrovnala tak svůj druhý nejlepší výsledek v sezóně, v níž už dosáhla i na stupně vítězů.

Boulařka Nikola Sudová.

Devětadvacetiletá Sudová byla pátá už v kvalifikaci a ve finále své umístění zopakovala. V průběžném pořadí SP je stále čtvrtá, nicméně svou ztrátu na třetí Heather McPhieovou z USA, jež byla devátá, snížila na 30 bodů.

Závod vyhrála americká suverénka Hannah Kearneyová, která už minulý týden v Číně překonala v počtu vítězství v SP lyžařů za sebou slavného švédského slalomáře Ingemara Stenmarka a v sobotu si připsala už šestnáctý triumf v řadě.

Podobně dominantní je v této sezóně Kanaďan Mikael Kingsbury, jenž v Japonsku vyhrál osmý z devíti závodů v tomto ročníku.

V neděli je v Naebě na programu paralelní jízda v boulích.

SP v akrobatickém lyžování v Naebě (Japonsko) - jízda v boulích:
Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 25,34, 2. Cota (USA) 24,76, 3. Rochon (Kan.) 24,50.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 13 závodů): 1. Kingsbury 880, 2. Cota 459, 3. Deneen (USA) 365.
Ženy: 1. Kearneyová (USA) 25,49, 2. Robichaudová 24,24, 3. J. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 24,02, ...5. Sudová (ČR) 23,73.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 13 závodů): 1. Kearneyová 900, 2. J. Dufourová-Lapointeová 548, 3. McPhieová (USA) 385, 4. Sudová 355, ...52. Hnyková (ČR) 1.