Běžkyně na lyžích Šmigunová na čele Světového poháru

KUUSAMO

Estonská běžkyně na lyžích Kristina Šmigunová si pohrála se soupeřkami a jistě vyhrála ve finském Kuusamu dnešní kombinaci na 7,5 kilometru klasickou a 7,5 kilometru volnou technikou. Díky tomuto prvenství se posunula do vedení Světového poháru.

Estonská běžkyně na lyžích Kristina Šmigunová.

Druhá skončila po sprintu Ruska Olga Savjalovová, která o šest desetin vteřiny porazila Němku Evi Sachenbacherovou.

Šmigunová si od začátku hlídala čelo závodu. Jen při přezouvání lyží z klasiky na bruslení klesla na čtrnácté místo, ale malou ztrátu brzy dohnala. O svém vítězství rozhodla ve stoupání od desátého do jedenáctého kilometru. Soupeřkám ujela a v cílové rovince se mohla klanět svým fanouškům. Závod Světového poháru vyhrála podruhé v sezoně a pojedenácté v kariéře.

Poprvé v sezoně bodovala česká reprezentantka. Helena Balatková doběhla pětadvacátá s odstupem téměř tří minut za Šmigunovou. Pětadvacetiletá Balatková dosáhla na body ve Světovém poháru popáté v kariéře, jejím nejlepším umístěním v SP je 21. místo z lednové volné desítky v Novém Městě na Moravě.