Koukalovi opět nevyšel závod SP

VAL DI FIEMME

Ani v dalším závodu Světového poháru v běhu na lyžích se nedařilo Martinu Koukalovi. V klasickém sprintu v italském Val di Fiemme, kde letos v únoru vybojoval titul mistra světa, český reprezentant neprošel v úterý Teichdo vyřazovacích bojů. Ve své oblíbené disciplíně triumfoval Nor Jens Arne Svartedal.

Norský lyžař sice postoupil z kvalifikace až třináctým časem, v dalších jízdách ale potvrdil, že mu klasické sprinty vyhovují. Ani ve finále nenašel přemožitele a mohl se tak radovat ze svého pátého vítězství ve sprintu klasickou technikou ve Světovém poháru.

Svartedal ve finále na trati 1,2 kilometru ukázal soupeřům záda v táhlem stoupání, cílovou rovinku si mohl vychutnat a předčasně se radovat z výhry. Druhý skončil překvapivě jeho krajan a vítěz kvalifikace Jon Christian Dahl. Třetí byl Estonec Andrus Veerpalu a čtvrtý doběhl další Nor Eldar Rönning.

Čeští reprezentanti se do vyřazovacích klání nedostali. Mistr světa Martin Koukal po krátkodobém tréninku ve vysokohorském prostředí dojel třiatřicátý. Dálkový běžec Stanislav Řezáč při svém návratu do SP téměř po pěti letech obsadil 49. místo.

Teichmann do čela SP

Do čela průběžného pořadí SP se díky devátému místu dostal Němec Axel Teichmann. Na první pozici před víkendovými závody v rakouském Ramsau vystřídal svého krajana Reného Sommerfeldta.

Nadvládu norských lyžařů potvrdila v závodu žen Norka Marit Björgenová. Ve finále porazila o osm desetin vteřiny Švédku Annu Dahlbergovou a získala své čtvrté vítězství v závodu SP v kariéře. Třetí do cíle dojela Němka Manuela Henkelová a čtvrtá byla Finka Kirsi Välimaaová.