Záhrobská znovu v první desítce

LEVI

Deváté místo obsadila česká lyžařka Šárka Záhrobská v nedělním závodu Světového poháru ve slalomu. Z vítězství se ve finském Levi radovala devatenáctiletá Němka Maria Rieschová, která vypálila rybník všem favoritkám v čele s Anjou Pärsonovou. Po prvním kole čtvrtá Švédka v druhém dějství závodu příliš riskovala a vypadla.

Druhá skončila Rakušanka Elisabeth Görglová a třetí byla další Němka Martina Ertlová. Záhrobská jela v druhém kole čistě, ale už na mezičasu ztrácela na v té chvíli vedoucí Rakušanku Sabine Eggerovou, s níž se po prvním kole dělila o třinácté místo. Ve spodní části trochu zrychlila, nicméně v cíli z toho byl pomalejší čas, byť jen o pět setin sekundy. V celkovém pořadí slalomu je Záhrobská taktéž devátá.

Do druhého kola v Levi se protlačila ještě Petra Zakouřilová z třicátého místa a i ona si v něm vedla velmi dobře. V součtu časů se vyhoupla na konečné 25. místo.

Vedoucí žena SP Pärsonová vyšla naprázdno ve dvou slalomech za sebou, což ji dost zaskočilo. Po neúspěchu v sobotním slalomu, v němž obsadila čtvrté místo, se dnes vrátila ke starým lyžím, ale ani ty jí nebyly nic platné. "Věděla jsem, že nejsem neporazitelná," říkala v cíli, ale v její tváři byly patrné známky zklamání.

Rieschová, která patří k nejvyšším závodnicím v seriálu SP, vedla po prvním kole o 31 setin sekundy. V druhém byla za náskok ráda, protože udělala chybu a málem ztratila rovnováhu. "Jsem moc ráda, že to vyšlo i ve slalomu," radovala se Němka, která ve SP zvítězila poprvé před měsícem v rakouském Haus im Ennstalu, ale v superobřím slalomu.

Levi - slalom, ženy
1. Rieschová (Něm.)1:43,75 (51,97+51,78)
2. Görglová (Rak.)1:44,07 (52,61+51,46)
3. Ertlová (Něm.)1:44,71 (52,28+52,43)
4. Koznicková (USA)1:44,74 (52,37+52,37)
5. Bergmannová- Schmudererová (Něm.)1:45,28 (52,82+52,46)
6. Poutiainienová (Fin.)1:45,61 (53,02+52,59)
7. Ceresaová (It.)1:45,82 (52,86+ 52,96)
8. Eggerová (Rak.)1:46,04 (53,48+52,56)
9. Záhrobská (ČR)1:46,09 (53,48+52,61)
10. Rognmová-Bakkeová (Nor.)1:46,23 (53,67+52,56)
11. Ottossonová (Švéd.)1:46,34 (53,39+52,95)
12. Schildová (Rak.)1:46,43 (53,46+52,97)
13. Kildowová (USA)1:46,49 (53,58+52,91)
14. Gergová (Něm.)1:46,55 (53,09+53,46)
15. Zuzulová (SR)1:46,81 (54,03+52,78)
...
25. Zakouřilová (ČR)1:48,35 (54,96+53,39)

Slalom ovládli Norové

Překvapivým vítězstvím Nora Trulse Oveho Karlsena skončil slalom Světového poháru ve slovinské Kranjské Goře. Úspěch norských barev podtrhl druhým místem Tom Stiansen. Až třetí skončil nejlepší Rakušan Mario Matt.

Přitom právě Rakušané měli závod nejlépe rozjetý - po prvním kole vedl Manfred Pranger před Mattem a Rainerem Schönfelderem. Lídr Světového poháru Američan Bode Miller nepostoupil do druhého kola. V horní části náročné trati totiž chyboval a skončil až padesátý, tři místa za českým reprezentantem Stanleym Hayerem. Ani ten se do druhého dějství závodu nedostal.

Karlsen se sice specializuje na točivé disciplíny, ale na stupních vítězů ve Světovém poháru stanul teprve podruhé v kariéře. Poprvé získal medaili v prosinci 2002 ve vyřazovacím slalomu v Sestriere, v němž skončil třetí.

Krajnska Gora - slalom, muži
1. Karlsen1:42,72 (49,82+52,90)
2. Stiansen (oba Nor.)1:42,80 (50,45+52,35)
3. Matt (Rak.)1:42,99 (49,42+53,57)
4. Sasaki (Jap.)1:43,04 (50,41+52,63)
5. Schönfelder (Rak.)1:43,29 (49,74+53,55)
6. - 7. Palander (Fin.)1:43,35 (49,78+53,57)
6. - 7. Grubelnik (Slovin.)1:43,35 (51,10+52,25)
8. Vogl (Něm.)1:43,36 (50,54+52,82)
9. Rocca (It.)1:43,38 (50,16+53,22)
10. Košir (Slovin.)1:43,39 (51,06+52,33)
11. Thaler1:43,47 (51,19+ 52,28)
12. Zardini (oba It.)1:43,65 (50,60+53,05)
13. Vidal (Fr.)1:43,68 (51,01+52,67)
14. Brolenius (Švéd.)1:43,71 (50,81 +52,90)
92. Bank (ČR)42
Průběžné pořadí SP ve slalomu (po 10 závodech)
1. Schönfelder550
2. Palander495
3. Raich442

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.