Rubriky:

Lyže a snowboard

Běžec Jakš po čtyřech týdnech opět lyžuje

10. prosince 2012 16:01 - Praha

Čtyři týdny nelyžoval Martin Jakš kvůli únavové zlomenině žebra, ale už odjel za sněhem na Tauplitz, kde chce výrazné tréninkové manko dohnat a připravit se na Tour de Ski na přelomu roku. I když ze svých cílů musí český běžec slevit, věří, že mistrovství světa v únoru ho zastihne v dobré formě.

 

Müller Production

Devátý muž celkového pořadí loňského prestižního etapového seriálu si z podzimní vydařené přípravy na ledovcích přivezl pochroumané dvanácté žebro a bylo jasné, že úvod Světového poháru nestihne. Začal proto jezdit na cyklistickém trenažéru.

"Bolest pak pomalu ustupovala, takže po chvíli jsem mohl postupně opět začít lehce posilovat i horní polovinu těla. Týden jsem pak ještě doma kombinoval tréninky na kole, běh a lehké posilování," napsal Jakš na svých internetových stránkách.

Šestadvacetiletý bronzový olympijský medailista ve štafetě z Vancouveru 2010 zároveň zjišťoval, kam vyrazí za sněhem. Před několika dny proto vyjel i s rodinou do Rakouska. "Pro jistotu jsem si s sebou vezl i kolo, abych mohl případně tréninky kombinovat, ale nakonec zůstalo jen u lyžování," řekl čerstvý otec.

Vrcholem sezóny je až únorové mistrovství světa ve Val di Fiemme, proto Jakš věří, že má ještě čas. "Musím být stále opatrný pří záběru rukama. S posunutým startem sezóny to tedy vypadá nadějně. Věřím, že stihnu Tour, i když plánované cíle půjdou zřejmě trochu stranou," uznal.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard