Rubriky:

Lyže a snowboard

Skvělý úspěch českých biatlonistek. Ve štafetě SP vybojovaly třetí příčku

9. ledna 2013 19:28 - Ruhpolding

Česká štafeta biatlonistek ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Kristýna Černá a Veronika Zvařičová skončila ve štafetě Světového poháru v Ruhpoldingu na třetím místě. Závod na 4x6 kilometrů vyhrály v bouřlivé atmosféře Norky před Ruskami.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

"To je největší překvapení mojí trenérské kariéry. Vlastně to není překvapení, to je šok," prohlásil nevěřícně reprezentační trenér žen Jindřich Šikola. "Všem čtyřem holkám děkuji, všem se klaním a všechny chválím," řekl spolupracovníkovi ČTK.

Na prvních dvou úsecích držely české hvězdy Vítková se Soukalovou, která nastoupila poprvé po prosincové nemoci, tým podle očekávání ve špičce na medailových pozicích. Na třetím úseku pak překvapila devatenáctiletá Černá, která při svém třetím startu ve SP mezi elitou zastřílela jen s jedním dobíjením a na šesté pozice udržela kontakt s nejlepšími.

"Oproti Oberhofu mi tady sedí tratě a také lyže jsem měla skvělé. Za této konstelace to prostě vyjít muselo," uvedla závodnice, která se chystá na juniorský světový šampionát, ale dnešním výkonem si řekla i o nominaci na seniorské MS v Novém Městě.

Životní závod Zvařičové

Šikola přitom Černé příliš nevěřil. "Nečekal jsem, že na třetím úseku přiveze Týna naši štafetu stále v kontaktu se špičkou závodu. Říkal jsem si, vždyť je to juniorka, střílí pomaleji a jako na houpačce... Navíc jsem ji viděl na startu, když jí předávala Gabča Soukalová na druhém místě. Byla úplně bledá. Její výkon dnes rozhodl o tom, že jsme ve finiši mohli bojovat ještě o výborný výsledek. A tím by bylo i šesté místo," řekl.

V boji o bronz se pak na posledním úseku udržela i Zvařičová. V závěrečné střelbě vestoje sice zaváhala a musela dvakrát dobíjet, na posledním běžeckém úseku ale dokázala porazit finišmanky domácí německé i italské štafety Andreu Henkelovou a Alexii Runggaldierovou.

"Já to nechápu, přijde mi to naprosto neuvěřitelné. Často jsem si říkala: já a ve svěťáku na bedně? To se nemůže stát. A najednou tam stojím. Jsem z toho vyřízená, je to pecka," smála se Zvařičová.

"Vystoupení Veroniky Zvařičové, to byl koncert. Její zatím životní závod. Přestože to na výsledcích zatím nebylo tolik vidět, Veronika se v této sezóně hodně zlepšila běžecky. Jen ve střelbě ještě není tolik stabilní. Ale to přijde," dodal Šikola.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Ženy - štafeta 4x6 km:
1. Norsko (Fenneová, Flatlandová, Solemdalová, Bergerová) 1:08:13,2 hod. (0 trestných kol + 4 dobíjení)
2. Rusko (Glazyrinová, Viluchinová, Šumilovová, Zajcevová) -54,7 (0+1)
3. ČR (Vítková, Soukalová, Černá, Zvařičová) -1:51,8 (0+7)
4. Německo (Horchlerová, Gössnerová, Bachmannová, Henkelová) -1:55,4 (0+9)
5. Itálie -2:03,5 (0+4)
6. Francie -2:05,0 (0+6).
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard