Rubriky:

Lyže a snowboard

Sprint juniorů klasicky vyhráli na MS Metz a Nilssonová

21. ledna 2013 16:59 - Liberec

Němec Lennart Metz a Stina Nilssonová ze Švédska vyhráli na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci sprint juniorů klasickou technikou a vybojovali první zlaté medaile na šampionátu. Nejlepším českým reprezentantem byla dnes šestnáctá Lucie Charvátová, mezi juniory postoupil z kvalifikace Petr Remeš a obsadil konečné 23. místo.

 

liberec2013.cz

Ve finále mezi juniory dlouho vedl Nor Björn Suhr, jenže v posledním stoupání o vedení přišel a skončil bronzový. Metz triumfoval díky skvělému finiši, stříbro si z Liberce odveze Rus Vadim Korolev. "Nečekal jsem, že bych mohl vyhrát, ale zlepšoval jsem se každou jízdou a cítil jsem se silný," řekl vítěz.

Nilssonová zúročila zkušenosti ze Světového poháru seniorek a nechala za sebou Němku Victorii Carlovou a Jevgeniji Oščepkovovou. "Liberec je pro mne skvělé místo," řekla vítězka, která vyhrála ve Vesci sprint při zimní evropské olympiádě mládeže 2011. "Trať mi velmi vyhovovala, cítila jsem se ve skvělé formě," řekla.

Devatenáctiletá Charvátová vypadla ve čtvrtfinále, byla ale spokojená. "Je to zlepšení," porovnala česká běžkyně liberecký výsledek a jednatřicáté místo na loňském šampionátu v Turecku. "Víc mi vyhovuje tvrdší trať. Tím, že ráno napadl sníh, jsem byla trochu skeptická, ale nakonec to bylo dobré," řekla.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci:
Sprint klasickou technikou:
Junioři:
1. Metz (Něm.)
2. Korolev (Rus.)
3. Suhr (Nor.)
...
23. Remeš
38. Knop
41. Bartůněk
57. Žižka (všichni ČR).
Juniorky:
1. Nilssonová (Švéd.)
2. Carlová (Něm.)
3. Oščepková (Rus.)
...
16. Charvátová
37. Klaclová
38. Hynčicová (všechny ČR)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard