Sdruženář Faisst má z MS v Liberci třetí titul

Liberec

Německý sdruženář Manuel Faisst získal na mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů a závodníků do 23 let v Liberci už třetí zlatou medaili. Po dvou individuálních titulech dnes dovedl k prvenství i německé družstvo s desetisekundovým náskokem před Rakušany. Český tým ve složení Tomáš Portyk, Martin Zeman, Adam Oplištil a Martin Dufek skončil desátý.

Česká skokanka na lyžích Michaela Doleželová při závodu družstev na MSJ v Liberci.

Ve skiatlonu vybojovali v Liberci shodně druhý titul v kategorii do 23 let Rus Sergej Usťugov a Norka Ragnhild Hagaová. Čeští běžci se nevešli ani v jedné kategorii do elitní třicítky. Nejlepší z nich Jan Šrail byl 32., Sandra Schützová 33.

Usťugov ve finiši závodu na 15 km klasicky a 15 km volně porazil krajana Jevgenije Bělova, který získal na šampionátu třetí stříbro. Bronzový skončil Mark Starostin z Kazachstánu.

Ženy běžely poloviční porci kilometrů a Hagaová v závěru přespurtovala dlouho vedoucí Italku Deboru Agreiterovou. Norský triumf dovršila bronzem Kari Oeyre Slindová.

Závody skokanských družstev ovládly juniorské týmy ze Slovinska. Dívky vyhrály suverénně, při diskvalifikacích ve spolufavorizovaných týmech Japonska a Německa zvítězily s drtivým náskokem 222 bodů před Francií a Němkami. Domácí kvarteto Michaela Rajnochová, Zdena Pešatová, Barbora Blažková a Michaela Doleželová porazilo v konkurenci osmi týmů jen Američanky.

Čeští junioři ve složení Tomáš Friedrich, Jan Souček, David Bartoš a Vojtěch Štursa dlouho bojovali o osmou příčku, zajišťující postup do druhého kola, s Japonskem a Finskem, ale nakonec skončil devátí.