Sdruženář Manninen vyhrál v Oberhofu, Rygl dvanáctý

OBERHOF

Finský sdruženář Hannu Manninen vyhrál díky skvělému běhu závod Světového poháru v německém Oberhofu. Patnáctikilometrová trať sedla také Ladislavu Ryglovi, jenž se po tradičně slabší skokanské části dokázal vyšplhat na dvanáctou příčku, čímž vyrovnal své letošní maximum.

Manninen vyrazil na trať jako jednadvacátý, na svého největšího rivala Němce Ronnyho Ackermanna, který byl po skoku třetí, ztrácel více než dvě minuty. V husté mlze však nakonec vedoucího muže průběžného pořadí seriálu porazil o 47,6 sekundy a radoval se v sezoně podruhé z vítězství. Třetí místo obsadil další favorit Felix Gottwald z Rakouska, jenž startoval pouze dvě sekundy před Manninenem.

Rygl se dnes v Oberhofu prezentoval skoky dlouhými 107,5 a 120,5 metru, díky zlepšení ve druhém kole si oproti prvním pokusům o devět příček polepšil a obsadil 27. místo. Na Japonce Daika Takahašiho, který po skoku vedl, ztrácel jediný český zástupce přes tři minuty. Dokázal však, že v běhu patří k elitě.

Osmadvacetiletý Rygl nakonec proběhl cílem jako dvanáctý a pouze dvě desetiny ho dělily od nejlepšího výkonu sezony. V průběžném pořadí, jemuž stále vévodí Ackermann, se člen Dukly Liberec posunul na 16. příčku.

Ve skokanském areálu před desetitisícovou návštěvou se závodníci museli vyrovnat s mlhou, větrem a také občasným sněžením. Náročné podmínky odnesl pádem Rus Vitalij Bodalev, jenž byl s pohmožděnou kyčlí odvezen do nemocnice.

Výsledky:
1. Manninen (Fin.) 41:25,3, 2. Ackermann (Něm.) -47,6, 3. Gottwald -49,8, 4. Stecher (oba Rak.) -1:22,3, 5. Tande (Nor.) - 1:22,9, 6. Kircheisen (Něm.) -1:23,3, 7. Graesli (Nor.) -1:29,3, 8. Hettich (Něm.) -1:33,9, 9. Bieler (Rak.) -1:53,0, 10. Edelmann (Něm.) -2:02,3