Bauerovi utekla medaile na MS o čtyři sekundy

Čtyři sekundy a čtyři desetiny ve čtvrtek dělily Lukáše Bauera od medaile na mistrovství světa v Oberstdorfu. Český běžec na lyžích skončil v závodu na patnáct kilometrů volnou technikou pátý, titul vybojoval Pietro Piller-Cottrer. Italský triumf korunoval druhým místem již šestatřicetiletý Fulvio Valbusa, bronz získal Nor Ruud Hofstad.

Bauer, který před necelým měsícem vyhrál skiatlon v Pragelatu, zvolil od začátku rychlé tempo a od prvního mezičasu se dlouho držel na druhém místě za Pillerem-Cottrerem. V poslední třetině závodu se však před českého lyžaře dostal Valbusa a na posledním kilometru a půl Bauer vypadl z medailových pozic.

V závěru jej porazili ještě dva norští běžci Hofstad a čtvrtý Lars Berger. Těsně za Bauerem se umístil Francouz Vincent Vittoz, nad nímž se v poslední době vznášel stín dopingu, ale negativní výsledek kontrolního vzorku jej očistil.

Rybník všem favoritům dnes vypálil třicetiletý Piller- Cottrer, který je v aktuálním pořadí Světového poháru až ve čtvrté desítce. Italskou radost umocnil druhý Valbusa, který na něj ztratil jedenáct sekund. Vítěz posledního závodu SP před světovým šampionátem Slovák Martin Bajčičák uzavřel elitní desítku.

Hned za ním skončil biatlonový specialista Ole Einar Björndalen, který se ziskem medaile pokoušel o zápis do historie zimních sportů. Sen o umístění v první desítce se nesplnil Jiřímu Magálovi, který skončil osmnáctý. Martin Koukal byl třiapadesátý. Petru Michlovi patří 41. místo.

Muži - 15 km volnou technikou:
1. Piller-Cottrer 34:49,7 min., 2. Valbusa (oba It.) -11,2, 3. Hofstad -14,2, 4. Berger (oba Nor.) -16,9, 5. Bauer (ČR) - 18,6, 6. Vittoz (Fr.) -19,0, 7. Teichmann -26,5, 8. Filbrich (oba Něm.) -36,1, 9. Kattilakoski (Fin.) -38,6, 10. Bajčičák (SR) - 39,7, ...18. Magál -1:05,7, 41. Michl -1:54,2, 53. Koukal (všichni ČR) -2:25,4.