Rubriky:

Lyže a snowboard

Biatlonisté dojeli ve štafetě SP v Ruhpoldingu pátí

9. ledna 2014 15:50 - Ruhpolding

Čeští biatlonisté dojeli pátí ve čtvrteční štafetě Světového poháru v německém Ruhpoldingu. Kvarteto Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec dosáhlo v olympijské sezóně nejlepšího výsledku. Z těsné výhry se radovalo Rakousko před domácími Němci, třetí skončili Rusové.

 

Petr Horník, Právo

Češi skvěle stříleli a potřebovali pouze dva náboje navíc. Šlesingr rozjel závod na sedmé místě, Krčmář sice o dvě příčky klesl, ale udržel kontakt s čelem. Jistý Soukup posunul tým na páté místo, které finišman Moravec potvrdil.

"Myslím, že se trefím, když řeknu, že celý tým včetně mě dnes parádně střílel. Prostě jsme se trefovali," řekl pro svazový web Moravec. "Možná jsme jen lehce ztráceli v běhu, ale to bylo dáno tím, jak jsme byli vpředu. Tam jsou samá esa a s nimi to není žádná sranda," dodal desátý muž průběžné klasifikace SP.

V této sezóně Světového poháru to byl třetí štafetový závod. V Hochfilzenu skončili čeští biatlonisté sedmí a v Annecy byli o dvě místa horší.

"O střelbě dnešní závod byl především a kluci ji v těžké konkurenci zvládli výborně. Dnešního výsledku si velmi cením," řekl trenér Ondřej Rybář. "Štafety ukázaly, jak je současné startovní pole neuvěřitelně vyrovnané. Když máte štěstí, jste na bedně. Když máte smůlu, jste na konci desítky jako dnes Norové nebo ještě mnohem dále," dodal kouč a pochválil Krčmáře za jeho výkonnostní růst.

Rakousku vybojoval vítězství ve strhujícím finiši Dominik Landertinger, který v cílové rovince porazil Simona Schemppa. Po poslední střelecké položce vedl Rus Anton Šipulin, ale nástupu soupeřů v kopci před cílem nestačil a dojel třetí.

Hned na prvním úseku přišla o naděje na boj o přední příčky favorizovaná norská štafeta. Johannes Thingnes Bö vleže prvních pět ran minul, ze tří náhradních se trefil dvakrát a musel na tři trestná kola. Norové nakonec byli devátí.

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Muži - štafeta 4x7,5 km:
1. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Eder, Landertinger) 1:15:40,9 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení)
2. Německo (Stephan, Birnbacher, Lesser, Schempp) -0,1 (0+9)
3. Rusko (Volkov, Usťugov, Malyško, Šipulin) -14,9 (0+7)
4. Švédsko -25,1 (1+7)
5. Česko (Šlesingr, Krčmář, Soukup, Moravec) -41,4 (0+2)
6. Itálie -47,3 (0+7).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard