Rubriky:

Lyže a snowboard

Vonnová po devíti měsících opět lyžuje

4. října 2014 14:15 - Sölden

Lindsey Vonnová se po devítiměsíční pauze a dvou operacích kolenech konečně poprvé postavila na lyže. Stav své operované nohy testovala od čtvrtka v rakouském Söldenu, kde koncem října začne nová sezóna Světového poháru. Jeho celková čtyřnásobná vítězka ale prohlásila, že návrat plánuje až na prosinec.

 

Archiv Lindsey Vonnové, Facebook

„Po dlouhých devíti měsících jsem zpátky na sněhu. Za to čekání to stálo. Mám z toho velmi dobré pocity," napsala devětadvacetiletá Američanka na sociálních sítích. Olympijská vítězka a bývalá mistryně světa absolvovala kvůli problémům s kolenem v minulé sezoně jen čtyři závody a musela vynechat hry v Soči.

Vábení příští olympiády 2018 v Koreji ji žene dál, tam chce zpátky dobýt titul ze sjezdu. Zaměří se už jen na rychlostní disciplíny, takže nebude moci konkurovat všestranným lyžařkám v boji o další křišťálový glóbus. Vrcholem sezony bude světový šampionát doma v Americe ve Vailu a Beaver Creeku v únoru.

První závody po vážném zranění absolvuje v oblíbeném kanadském středisku Lake Louise, kde jsou od 5. do 7. prosince na programu dva sjezdy a jedno super-G. "Do té doby budu mít dost času, nechci se stresovat," dodala lyžařka, která po první operaci v prosinci návrat uspěchala.

Už letos v zimě se může stát novou rekordmankou v počtu vítězství ve SP. Pokud vyhraje tři závody, vyrovná se rakouské legendě Annemarii Moserové-Pröllové.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard