Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká vzdala MS sjezdařů. Kvůli nedostatečné přípravě

29. ledna 2015 11:00 - Praha
(Aktualizováno: 29. ledna 2015 11:45)

Snowboardistka Ester Ledecká se nezúčastní světového šampionátu ve sjezdovém lyžování v Coloradu. Čerstvá mistryně světa v paralelním slalomu nominační kritéria splnila, ale necítí se dostatečně připravena. V zatím osmičlenném českém týmu jsou lídry Ondřej Bank a Šárka Strachová, pyšnící se skvělou formou.

 

Darko Bandic, ČTK/AP

Na šampionátu se představí také Martina Dubovská, Klára Křížová, Kateřina Pauláthová, Gabriela Capová, Kryštof Krýzl a Martin Vráblík.

Ledecká splnila podmínku být do 100. místa ve světovém žebříčku v super-G, ale dala přednost snowboardingu a případné účasti na juniorské MS alpských lyžařů.

„Necítím se být na šampionát dostatečně připravena," uvedla devatenáctiletá závodnice, jež chyběla na sjezdovkách tři týdny hlavně kvůli prosincovému otřesu mozku, který si přivodila při tréninku. „Moc si nominace na MS v alpském lyžování vážím, ale nechci plýtvat financemi, pokud nejsem na závody perfektně připravená," vysvětlila v tiskové zprávě svazu své rozhodnutí.

Šanci na MS má Trejbal, Zika nebo Berndt

Nominace ještě není definitivně uzavřena. Pokud prokážou výkonnost, mohou se dodatečně na šampionát dostat Filip Trejbal, Adam Zika či Ondřej Berndt. „Filipova nominace zůstává zatím otevřená. V prosinci a lednu bral dvakrát antibiotika, má proto odjetých jen pět startů. Uvidíme, co předvede dál, šanci má," řekl šéf úseku alpských disciplín Aleš Krýzl.

Slalom mužů je na programu až 15. února. „Podobné podmínky nominace mají také Adam Zika a Ondřej Berndt v obřím slalomu, případně i slalomu. Všichni musí splnit kritérium do okamžiku realizovatelnosti jejich odletu na danou disciplínu," uvedl Krýzl.

Nominace na superobří slalom, sjezd a alpskou kombinace je vzhledem k sobotnímu odletu lyžařů uzavřena. Šampionát ve Vailu a Beaver Creeku začne 3. února.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard