Běžec na lyžích Magál skončil sedmý v závodu FIS

MUONIO

Jiří Magál si vedl nejlépe z českých běžců na lyžích v prvním soutěžním testu na nadcházející olympijskou sezonu. Magál skončil sedmý v dnešním závodu FIS ve finském Muoniu na deset kilometrů klasickou technikou, který ovládli Němci v čele s Jensem Filbrichem.

Filbrich vyhrál v čase 25:32,5 minuty o devět vteřin před Axelem Teichmannem, třetí byl Andreas Schlütter a elitní čtyřku uzavřel jejich krajan Tobias Angerer. Před Magála se ještě vešla silná estonská dvojice Jaak Mae, Andrus Veerpalu.

V českém souboji o sedmé místo porazil Magál Martina Koukala o 1,3 vteřiny. Dušan Kožíšek doběhl dvanáctý a Lukáš Bauer skončil sedmnáctý. Češi se v Muoniu připravují na sezonu, která začne 19. listopadu Světovým pohárem v norském Beitostölenu.