Rubriky:

Lyže a snowboard

FIS potvrdila Liberci termín MS v klasickém lyžování

10. listopadu 2005 17:17 - LIBEREC

Předsednictvo Mezinárodní lyžařské federace na svém pondělním zasedání ve švýcarském Oberhofenu oficiálně schválilo Liberci termín konání mistrovství světa v klasickém lyžování. Světový šampionát skokanů, běžců a sdruženářů se na severu Čech uskuteční od 18. února do 1. března 2009.

 

Sport.cz

Mezinárodní federace potvrdila termín, který navrhl organizační výbor libereckého mistrovství. Generální sekretářka FIS Sarah Lewisová pořadatele již při zářijové inspekci v Liberci ujistila, že termín odpovídá představám federace.

"Druhá polovina února bývá vyhrazena klasikům, neboť dva týdny předtím zahajuje světový šampionát sjezdařů," řekla tehdy Kateřina Nyčová, generální sekretářka organizačního výboru.

V nadcházející sezóně se v Liberci neuskuteční žádný Světový pohár, jelikož začaly práce na rekonstrukci skokanského areálu na Ještědu a vybudování běžeckých tratí ve Vesci. V plánu je v roce 2007 Světový pohár v běhu na lyžích, o rok později by se měly v Liberci konat testovací závody ve všech disciplínách.

ČTK

Zrušit