Rubriky:

Lyže a snowboard

Skikrosařka Kučerová v Itálii aspoň jednou postoupila a byla patnáctá

17. ledna 2016 14:29 - Watles

Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila 15. místo v závodu Světového poháru v italském Watlesu. Po zrušení páteční kvalifikace dnes všechny lyžařky závodily od počátku ve vyřazovacích jízdách a české reprezentantce se povedlo postoupit alespoň z úvodního osmifinále.

 

Ivana Roháčková

Kučerová se do SP vrátila téměř po roce a při comebacku po vážném zranění kolena neprošla z 21. místa ve čtvrteční kvalifikaci do sobotního závodu. Páteční jízdy na čas, v nichž se mělo rozhodnout o 16 účastnicích dnešního klání, pak byly zrušeny kvůli silnému větru a pořadatelé rozhodli provést kvalifikaci formou osmifinálových vyřazovacích jízd.

Kučerové, šesté lyžařce z posledního mistrovství světa, se na úvod podařilo v tříčlenné jízdě přijet do cíle na druhém místě za Švédskou Sandrou Näslundovou. Ve čtvrtfinále ale už žádnou soupeřku neporazila.

Na startu v Itálii nebyla Andrea Zemanová, jež zrušila celý lednový program kvůli zlomeným žebrům. Druhé vítězství v sezoně vybojovala Kanaďanka Marielle Thompsonová, finále mužů vyhrál Švýcar Jonas Lenherr, jehož nejlepším výsledkem v SP dosud bylo čtvrté místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard