Rakušanky ovládly superobří slalom ve Sv. Mořici

SVATÝ MOŘIC

Rakouské lyžařky ovládly páteční superobří slalom ve Svatém Mořici. Ve švýcarském středisku se čtyři vešly do nejlepší pětky, v první desítce jich bylo sedm. Podruhé v sezóně se z vítězství v této disciplíně radovala Michaela Dorfmeisterová.

V cíli porazila o rovné čtyři desetiny vteřiny Slovinku Tinu Mazeovou, která na špici závodu jako jediná narušila nadvládu alpské velmoci. Třetí příčku při svém debutu v superobřím slalomu obsadila Nicole Hospová, jež se specializuje především na točivé disciplíny.

Česká reprezentantka Šárka Záhrobská se podruhé v kariéře v SP postavila na start superobřího slalomu a se startovním číslem 65 obsadila 34. příčku. Na vítězku ztratila 3,24 vteřiny, od bodované třicáté příčky ji dělilo 74 setin vteřiny.

Dorfmeisterová tři týdny před olympiádou podeváté z deseti závodů v rychlostních disciplínách skončila na stupních vítězů a upevnila si vedení v hodnocení superobřího slalomu. V celkovém hodnocení snížila náskok vedoucí Janici Kosteličové z Chorvatska, která dnes obsadila patnáctou příčku.

Pět závodnic z první patnáctky nedojelo

Závod však alespoň dokončila, což se řadě lyžařek nepovedlo. Z prvních patnácti závodnic projelo cílem jenom pět, ostatní nezvládly záludnosti trati a vynechaly některou z branek. V dalším průběhu závodu se to pak přihodilo mimo jiné i obhájkyni křišťálového glóbu Švédce Anje Pärsonové.

Závodní program ve Svatém Mořici v sobotu pokračuje sjezdem, v neděli je na programu superkombinace.

Výsledky - superobří slalom:
1. Dorfmeisterová (Rak.) 1:17,20, 2. Maze (Slovin.) -0,40, 3. Hospová -0,56, 4. Meissnitzerová -0,57, 5. Götschlová (všechny Rak.) -0,59, 6. Stygerová (Švýc.) -0,61, 7. Görglová -0,69, 8. Wilhelmová (obě Rak.) -0,93, 9. Jacquemodová (Fr.) -0,95, 10. Bergerová (Rak.) -1,00, ...34. Záhrobská (ČR) -3,24.