Děčín ztratil vysoké vedení, přesto Brnu v NBL oplatil porážku

Děčín

Basketbalisté Děčína v předehrávce 15. kola NBL ztratili proti Brnu osmnáctibodové vedení, přesto nakonec potvrdili roli favorita a zvítězili 69:63. Severočechům se proti předposlednímu týmu tabulky podařila odplata za říjnovou porážku v moravské metropoli (68:77).

Ilustrační foto.

Domácí vedli v závěru prvního poločasu 36:18, ale soupeř se po změně stran vrátil do hry a v 33. minutě dokonce otočil na 52:50. Zdeněk Pomikálek ale pěti body za sebou vrátil Děčínu vedení a další obrat už se nekonal.

Domácí kapitán Robert Landa zaznamenal 13 bodů a 10 doskoků a spolu s 12 získanými fauly si připsal netradiční triple double. "Za 23 minut takto parádní výkon s efektivitou a výkonem, to byl dnes důvod naší vydřené a potěšující výhry. Rozhodl se, že bude mít šťastný den, vzal tým na ramena a ukázal mladším hráčům, co je třeba udělat: podat výkon, jaký nevidíte každý den," pochválil děčínský trenér Pavel Budínský šestatřicetiletého lídra týmu.

V dresu soupeře Reginald Keely zaznamenal 11 bodů a 10 doskoků.