Opava - Hapoel Cholon 64:97

Basketbalisté Opavy utrpěli debakl v Lize mistrů

16. ledna 2019 20:06 - Opava
(Aktualizováno: 16. ledna 2019 20:49)

Basketbalisté Opavy v jedenáctém kole Ligy mistrů doma utrpěli debakl 64:97 s Hapoelem Cholon. Český celek, kterému patří v tabulce skupiny B poslední příčka a už před zápasem byl bez šance na postup, zaznamenal v soutěži desátou porážku za sebou.

Jaroslav Ožana, ČTK

Domácí na soupeře, který je ve hře o osmifinále, vůbec nestačili. Od začátku ztráceli pod oběma koši, kde byla znát absence pivota Martina Gniadka, navíc se jim ani nedařilo střelecky. V poločase prohrávali o 22 bodů a v závěrečné čtvrtině ztráta narostla až na 38. Hosté ale poté polevili a dovolili domácím snížit.

Opava zaznamenala čtvrtou soutěžní prohru za sebou, protože jí nevyšly ani poslední dva zápasy v české nejvyšší soutěži. V Lize mistrů zůstává jediným úspěchem výběru trenéra Petra Czudka triumf nad Nanterre z prvního kola.

Basketbalová Liga mistrů - 11. kolo, skupina B:
Opava - Hapoel Cholon 64:97 (19:30, 31:53, 46:76)
Nejvíce bodů: Klečka 13, Kouřil 10, Dragoun a Jurečka po 8 - Jones 21, Simhon 17, Atkins 15, Jones 12. Fauly: 17:17. Trestné hody: 13/8 - 14/11. Trojky: 8:12. Doskoky: 33:50.

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.