Němci porazili ve čtvrtfinále MS obhájce titulu

KOLÍN NAD RÝNEM

Obhájci zlatých medailí na házenkářském mistrovství světa Španělé prohráli ve čtvrtfinále s domácím Německem. Reprezentanti pořadatelské země zvítězili v úterním utkání v Kolíně nad Rýnem 27:25. Němci se ve čtvrtečním semifinále utkají s Francií, která po výhře 21:18 vyřadila olympijské vítěze z Chorvatska.

Německo čeká na házenkářský titul od roku 1978, po dnešním úspěchu v dramatické koncovce dělí tým trenéra Heinera Branda od zlata dvě vítězství. Zápas se Španěly sledovalo ve vyprodané kolínské aréně 19.000 diváků, nejlepším domácím střelcem v něm byl autor šesti branek Torsten Jansen.

Neuspěli Chorvati, jimž proti mistrům Evropy z Francie příliš nepomohl ani Davor Dominikovič, který v úvodu turnaje chyběl kvůli podezření z dopingu. Osmadvacetiletý házenkář dostal v 52. minutě červenou kartu za hrubý faul. Osm francouzských gólů vstřelil Abalo, pět přidal Karabatic.

Oba zápasy v Hamburku skončily ještě těsnějšími výsledky. Polsko vyřadilo Rusy po výsledku 28:27 a v duelu o postup do finále se utká s Dánskem. To rozhodlo severské derby s Islandem až v prodloužení, zvítězilo 42:41.

MS v házené
Čtvrtfinále
Německo - Španělsko 27:25 (15:12), Polsko - Rusko 28:27 (16:14), Francie - Chorvatsko 21:18 (10:9), Dánsko - Island 42:41 po prodl. (34:34, 16:17).