Basketbalistky na závěr základní části rozdrtily i Lotyšsko

VASTO/PRAHA

Třetím vítězstvím završily české basketbalistky ve středu účinkování v základní skupině mistrovství Evropy v Itálii. Skalp Lotyšska si po svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského nesou po vítězství 70:44 i do druhé fáze turnaje.

„Šlo nám o klidnou pojistku postupu z prvního místa a děvčata utkání zvládla. Dobře fungovala obrana, měli jsme navrch při doskoku a konečně ukázali i sílu pod košem. Tým postupně nabírá herní jistotu, přesto se ještě určitě může zlepšit,“ tvrdil trenér Jan Bobrovský.

Reprezentantky zažily ve středu večer jedinou kritickou chvíli, když Lotyšsku dovolily srovnat šňůrou sedmi bodů v 8. minutě na 11:11. Oplatily mu ale podobnou mincí a po čtvrthodině hry už vedly 28:15 a rozdíl skóre rostl i zásluhou úspěšné střelby z pole i zdálky. Při důraznějším herním projevu pod oběma koši i patřičné rychlosti byl v závěru třetí čtvrtiny český náskok prakticky nedostižitelný (51:31) a utkání tak mohly znovu dohrát náhradnice.

„Hráčky se tu vyrovnají s velkým očekáváním, které je jako obhájkyně titulu provází, ale je moc dobře, že jejich výkony rostou. Nejdůležitější zápasy ale teprve přijdou a musíme se na ně důkladně připravit,“ doplnil kouče asistent Lubor Blažek s tím, že ve skupině E nás v pátek čeká od 16 h Německo, v neděli Litva a v úterý dosud neporažená Belgie (vše vysílá ČT 4).

Česko - Lotyšsko 70:44
Nejvíce bodů: Vítečková 12, Kulichová a Veselá po 11, Hartigová 10, Večeřová a Mokrošová po 7 - Jekabsoneová-Zogotaová 17, Jansoneová 13, Bašková a Tamaneová po 4, 660 diváků, čtvrtiny 15:11, 22:13, 17:9, 16:11.