Ruské basketbalistky jsou ve finále mistrovství Evropy

CHIETI

Ruské basketbalistky jsou ve finále mistrovství Evropy. Obhájkyně stříbra v sobotním úvodním semifinále porazily Lotyšsko vysoko 67:36.

Prvními finalistkami mistrovství Evropy jsou basketbalistky Ruska. Obhájkyně stříbra v sobotním úvodním semifinále porazily Lotyšsko vysoko 67:36. Rusky se do boje o titul probojovaly už počtvrté za sebou, turnaj vyhrály ale jen v roce 2003. Předloni je ke zlatým medailím nepustily české reprezentantky.

Lotyšky vydržely vzdorovat jen necelou polovinu zápasu. V závěru poločasu Rusky zrychlily hru, získaly šestibodový náskok a po změně stran už soupeřkám nepovolily takřka nic. Lotyšky propadly s výjimkou Jekabsonové-Zogotaové v koncovce a v závěru je pohyblivější Rusky přehrály také v podkošových soubojích.