Rubriky:

Míčové sporty

Oslabení volejbalisté Opavy vypadli s Burgasem z poháru

26. října 2007 20:28 - BURGAS

Volejbalisté Opavy vypadli ve druhém kole Vyzývacího poháru. Po domácím vítězství nad Burgasem 3:1 v páteční odvetě postrádali nahrávače Tomáše Malčíka a v Bulharsku podlehli 0:3. Podle nového pohárového pravidla musel rozhodnout takzvaný zlatý set, v němž Slezané podlehli 11:15.

"Je to velká škoda. Na absenci Malčíka se nechci vymlouvat, ale citelně nám chyběl. Sedmnáctiletý Jakub Janouch ho v krizových situacích ještě nemohl nahradit," řekl ČTK opavský trenér Martin Demar s tím, že první nahrávač zůstal doma z rodinných důvodů.

Burgas s pomocí bouřlivé podpory tisícovky diváků postoupil do třetího kola Challenge Cupu pro 16 týmů, které se bude hrát v polovině prosince. "Mrzí mě, že jsme nehráli druhý zápas doma. I kdyby se hrál zlatý set, věřím, že doma bychom je porazili," dodal Demar.

K dispozici zatím neměl nové posily na smečařském postu, makedonské bratry Milevovy, kteří ale už v pátek dorazili do Opavy.

Vyzývací pohár - 2. kolo, odveta:
Neftochimik Burgas - VK Opava 3:0 (23, 17, 20), zlatý set 15:11
Sestava Opavy: Janouch, Piovarči, Cerha, Sukuba, Rybníček, Szabolcs, libero Kysela.

 

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.