Basketbalisté San Antonia poprvé v sezóně prohráli doma

NEW YORK

Basketbalisté San Antonia utrpěli v pondělí první porážku na domácí palubovce v sezóně NBA. Úřadující šampioni podlehli 95:100 konferenčnímu rivalovi Phoenixu v utkání, jež svou atmosférou připomínalo vyřazovací boje.

"Cítil jsem se jako v play-off. A když zažíváte v prosinci atmosféru play-off, tak je pak radost hrát," uvedl hráč hostujících Suns Amare Stoudemire, autor 17 bodů.

San Antoniu nepomohlo ani 36 bodů a 17 doskoků Tima Duncana, jenž absolvoval druhý zápas po zdravotní pauze. Spurs naopak ve třetím duelu po sobě chyběl kvůli poraněnému kotníku rozehrávač Tony Parker.

Nenápadně vzhůru tabulkou se derou hráči Portlandu, kteří si v pondělí připsali už osmou výhru za sebou. Na vítězství Trail Blazers 88:76 nad New Orleans se podílel 24 body Brandon Roy, jenž si v uplynulých dvou týdnech vysloužil titul Hráče týdne v Západní konferenci.

Dvě prodloužení museli absolvovat hráči Clevelandu a Milwaukee, než si Cavaliers připsali výhru 104:99. Nejlepším střelcem utkání byl s 31 body domácí LeBron James, který se dva týdny před 23. narozeninami stal nejmladším hráčem historie, jenž v kariéře nastřílel 9000 bodů.

Výsledky zápasů basketbalové NBA:
Atlanta - Utah 116:111, Cleveland - Milwaukee 104:99 (po 2. prodloužení), New York - Indiana 92:119, Portland - New Orleans 88:76, Memphis - Golden State 117:125, Dallas - Orlando 111:108, San Antonio - Phoenix 95:100, Miami - Minnesota 91:87.