Nymburští basketbalisté se v lize trápili s Pardubicemi

Nymburští basketbalisté udrželi v čele ligové tabulky dvoubodový náskok před Novým Jičínem. Ve čtvrtečním utkání 19. kola však měli v domácím prostředí spoustu práce s Pardubicemi, které po prohraném poločase nakonec porazili rozdílem devíti bodů 94:85. Nový Jičín si poradil se Sadskou mnohem snáz, zvítězil 102:71.

Nymburk měl s Pardubicemi dlouho problémy, do sedla domácí hráče posadila až vydařená třetí čtvrtina. "Dnes jsme nesehráli dobré utkání. Stále se nemůžeme dostat do formy, kterou jsme měli před svátky, hrajeme velmi špatně v obraně," uvedl trenér obhájců titulu Muli Kacurin a vyzdvihl výkon Levella Sanderse, který se v pardubickém mužstvu postaral o 36 bodů.

Zato Nový Jičín převyšoval Sadskou ve všech směrech, v 30. minutě už vedl o 39 bodů. Kouč hostů Karel Forejt uznal, že protivník jeho svěřence jednoznačně přehrál. "Dobře se připravili na naše systémy a bránili přesně tak, jak jsme nechtěli. Byli velmi agresivní v obraně, kterou nás překvapili. To určilo ráz celého utkání," řekl Forejt.

Ještě vyšší porážku si odvezli pražští vysokoškoláci z Děčína, doma vyhrály také Brno a Prostějov. Venku uspěl jen kolínský nováček, který dokázal zvítězil v Ostravě 76:71. Domácí trenér František Ron prohlásil, že o nezdaru Ostravanů rozhodla tříbodová střelba. "Ve druhém poločase jsme ani jednou nebodovali za tři body. Hráče jsem na Šebka a Schifina upozorňoval, neposlechli, a to byly hlavní příčiny naší porážky, protože tito borci trojkové pokusy proměňovali," řekl.

Liga basketbalistů - 19. kolo
Brno - Ústí nad Labem 90:71 (21:9, 42:29, 70:53)
Nejvíce bodů: Machač 25, Skála a Novotný po 13, Vrubl 11 - Thomas 26, Hrubý 16, Kramný a Tomanec po 9. Rozhodčí: Šedivý, Volejník, Holubek. Trestné hody: 20/9 - 27/15. Fauly: 25:19. Trojky: 5:6. Diváci: 250. Nejlepší hráč: Machač.
Děčín - USK Praha 91:53 (27:10, 59:27, 77:38)
Nejvíce bodů: Kraus a Miloš 14, J. Houška 13, Balík 12 - Satoranský 10, Wagner a Andelija po 8. Rozhodčí: V. Lukeš, Karásek, Hrůša. Trestné hody: 19/9 - 13/9. Fauly: 19:17. Trojky: 10:2. Diváci: 680. Nejlepší hráč: Balík.
Prostějov - Liberec 85:70 (23:14, 40:38, 67:45)
Nejvíce bodů: Votroubek 19, Ames a Tomaszek po 17, Savanovič 14 - Wooten 17, Tóth 13, Blažek 12. Rozhodčí: Macela, Vondráček, Večeřa. Trestné hody: 21/14 - 20/15. Fauly: 21:17. Trojky: 7:9. Diváci: 1000. Nejlepší hráč utkání: Ames.
Nymburk - Pardubice 94:85 (24:24, 43:46, 71:62)
Nejvíce bodů: Rančík 24, Mack a Lee po 17, Benda a Sokolovský po 14 - Sanders 36, Williams 20, Novotný 10. Rozhodčí: Dolinek, Galajda, Kapl. Trestné hody: 22/18 - 17/14. Fauly: 21:24. Trojky: 6:9. Diváci: 682. Nejlepší hráč: Mack.
Nový Jičín - Sadská 102:71 (26:18, 55:36, 87:48)
Nejvíce bodů: Chapman 21, Šoška 16, Pelikán 14, Reinberger 13 - Špička 14, Hubálek 12, Mujagič 11. Rozhodčí: Vyklický, Rozsypal, Kapaňa. Trestné hody: 24/18 - 23/16. Fauly: 21:23. Trojky: 8:7. Diváci: 750. Nejlepší hráč: Chapman.
Ostrava - Kolín 71:76 (23:13, 41:40, 58:52)
Nejvíce bodů: Mitchel 23, Ofoegbu 19, Pospíšil 11 - Schifino 26, Šebek 22, Kiršbaum 10. Rozhodčí: Vrážel, Kurz, Janovský. Trestné hody: 26/17 - 24/17. Fauly: 19:26. Trojky: 4:9. Diváci: 850. Nejlepší hráč: Šebek.